Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /www/sites/2/site33042/public_html/frontend/libs/Nette/loader.php on line 19
Odstranění stresu a depresí | Energia natura

Odstranění stresu a depresí

Změřte si vaši stresovou zátěž

Máte pocit, že už „melete z posledního“, a každou chvíli se zhroutíte? Dá se míra stresu skutečně objektivně změřit? Ano! A navíc lze rychle určit vaši odolnost vůči další psychické nebo fyzické zátěži. Nebudeme vás zbytečně strašit, ale řekneme vám, jak jestli je váš stav skutečně vážný, a co byste měli rychle udělat. Naše cesta k nápravě je rychlá a účinná.

OBJEDNAT MĚŘENÍ

Může vám vaše obydlí škodit?

Domov je pro každého pocit bezpečí a relaxace. Je tomu tak i u vás? Mnoho lidí trápí různé bolesti, snaží se zdravě žít, a přitom příčina může být v nevhodném prostoru, kde tráví svůj čas. A tím bývá zpravidla vlastní ložnice. Nezabýváme se geopatogenními zónami, ale provádíme energetická měření prostoru a člověka. Následným výpočtem zjistíme skutečný stav věcí. Chcete vědět více?

VÍCE INFORMACÍ

Stres a deprese, to jsou věrní milenci

A za kmotry mají úzkost a strach, chtělo by se dodat. Každý den to všichni slyšíme: „Jak efektivně bojovat se stresem“, „Jak se účinně bránit depresi“. „Bojovat“, „bránit“, to znamená, že jsme ve válečném stavu s vlastním tělem? Dříve platilo, že stres prostě patří k povinné výbavě každého manažera a podnikatele. A proto vzniklo mnoho kurzů o účinné obraně proti stresu, protože, stres jak známo, vzniká, pokud toho máme moc (takže to chce správný time management), je nutné správně relaxovat (takže o víkendech team-building), a vůbec je nutné vytvořit tu správnou atmosféru na pracovišti (takže výběr toho správného couche, kterého vybere nový pozitivní HR-specialista). A výsledek? Ke stresu se přidala úzkost a deprese. Jak to? Když se všichni tak snažili?

Rozum je na problémy krátký

Ruku na srdce, vzpomeňte si, jak jste se naposledy rozčílili, pomohl vám nějak váš rozum? Řekl vám „člověče neblázni, nekřič tady a podívej se na celou věc logicky“? Pravděpodobně ne. Pak je tedy docela zbytečné, chodit na všechny naučné semináře o boji proti stresu, protože o situacích, kdy vzniká u každého z nás stres, rozhoduje naše podvědomí a přirozené instinkty. Je to prosté, žaludeční neurózu ze stresu neodstraníte žádným logickým příkazem ani oběžníkem. Deprese je pouze dalším mezníkem v naší anabázi k sebezničení. Před ní bývají časné náhlé návaly vzteku (rozčílení, agrese) a strachu (pocitů sklíčenosti a úzkosti). Lze těmto stavům vůbec v dnešní době zabránit, aniž by člověk musel opustit svoji práci, okruh svých známých a životní styl?

Test - Ohrožuje vaše tělo stres?

Není to nic těžkého. Odpovězte si prosím na následující dotazy:

Máte opakující se pocity obav z nějaké situace, strachu, sklíčenosti z budoucnosti? A budíte se občas v noci mezi 2 -3  hodinou ranní? Pak se podívejte do zrcadla – Vidíte „pytle“ pod očima? Ano? Pak trpí stresem vaše ledviny. Ledviny, jak známo, nebolí. To je ovšem hluboký omyl. Ledviny bolí, jejich bolest se projevuje právě pocity strachu, nočním probouzením. To je jeden z vážných příznaků negativního vlivu zátěžových situací na náš organismus.

Trpíte náhlými návaly hněvu? Rozčílí Vás každá maličkost? Připadají vám Vaši podřízení nebo kolegové nesamostatní a neschopní? A co občasná žaludeční nevolnost nebo pálení žáhy? Ano? Pak budete mít ohrožená játra a celý metabolický systém. Disfunkce jater je velmi rychlá cesta k velké a hluboké depresi.

Cesta k nápravě

Existuje, je různě dlouhá, a její princip je prostý – naučíte se odpojit rozum a využít všech vrozených instinktů jak své tělo vyrovnat do optimálního tělesného a duševního stavu. Bez léků, bez školení, bez time managementu. Co říkáte, stojí to za to? Chcete s tím už konečně něco udělat?

P.S. U tažných ptáků se nikdo nediví, že trefí z hnízda na hnízdo na vzdálenost tisíce kilometrů (bez elektronické) navigace. Lidé stále patří do živočišné říše, tak proč nevyužít svých vrozených biologických schopností?

Motivační CD ani kurz štěstí vás DEPRESE nezbaví. Proč? CHCI TO VĚDĚT
CITÁT PRO TENTO DEN

„Díky nemoci známe hodnotu zdraví,
díky zlu hodnotu dobra,
díky hladu sytost,
díky únavě odpočinek.“

Hérakleitos

8.5.2014 Spuštěna beta-verze webu

Omluvte prosím některé drobné nefunkčnosti na našich stránkách. Intenzivně pracujeme na posledních úpravách.